Gra wiejska "Poznajemy Gminę Bestwina" -  rozstrzygnięta

Wczoraj w GBP w Bestwinie rozdaliśmy nagrody zwycięzcom VII edycji Gry wiejskiej "Poznajemy Gminę Bestwina". Uczestników w tym roku było jedenastu i niestety nikt nie zdobył maksymalnej liczby punktów i tym samym pierwsza nagroda nie została przyznana, ale dziewięciu uczestników zakończyło grę na drugim miejscu i dwóch ukończyło rywalizację na miejscu trzecim. Bardzo dziękuję sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla finalistów: Bankowi Spółdzielczemu w Czechowicach-Dziedzicach-Bestwinie Pani Prezes Agacie Dąbrowskiej oraz Firmie IT SYS - Krzysztof Nowak. 

Ogólna klasyfikacja:

I miejsce - nie przyznano

II miejsce ex aequo - Jagoda i Filip Szczypka; Joanna, Sebastian, Wojciech Szafarczyk; Marika, Izabela, Filip, Sławomir Frączek; 

III miejsce ex aequo - Kacper i Szymon Caputa

Dnia 15 września odbył się wernisaż malarstwa absolwentki Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej, a zarazem już studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Nikoli Kłody. Artystka zaprezentowała swoje prace i niezwykły rysunek naścienny tzw. mural, który zaprojektowała i wykonała, aby mógł „cieszyć oko” naszych czytelników. Zapraszamy do oglądania wystawy przez najbliższy miesiąc tym bardziej, że autorka prac jest mieszkanką naszej gminy.

Skarb Leona Habsburga odnaleziony…

„Noc detektywów” w Bibliotece w Bestwinie rozpoczęła się spotkaniem z Krzysztofem Petkiem pisarzem książek sensacyjno –przygodowych dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, organizatorem obozów przetrwania. Młodzież zgromadzona w czytelni miała okazję zobaczyć zdjęcia z jego wielu podróży i posłuchać ciekawych historii z wypraw.