Tego roku, w zawodach uczestniczyło 20 osób. Poziom był bardzo wyrównany, toteż aż 9 osób zdobyło 🥇pierwsze miejsce: Sebastian Szafarczyk, Joanna Szafarczyk, Krzysztof Szafarczyk, Zuzanna Lindert, Agata Tarasiewicz, Filip Frączek, Sławomir Frączek, Izabela Frączek, Marika Frączek.
Zdobywcy miejsca drugiego 🥈 to: Alicja Szafarczyk, Szymon Lindert, Wojciech Szafarczyk, a 🥉trzeciego: Hanna Wróbel i Alicja Wróbel. Wśród uczestników została też rozlosowana nagroda specjalna. Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom za udział i zaangażowanie oraz sponsorom: Orion Światłowody, Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina i IT Sys za wsparcie i organizację.
 
 

Wykopki…  – dorośli powiedzą, że żadna to atrakcja, jednak 13 września wiele dzieci zobaczyło właściwie po raz pierwszy, jak kopano ziemniaki dawniej. Kolejna odsłona projektu „Tradycja i Kultura” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bestwinie oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Bestwinianki” została zakończona .Uczestnicy ubrani w gumowce z kapeluszami na głowie i wiaderkami w rękach udały się na pole należące do pani Mari Maroszek – sołtys Bestwiny, aby wziąć udział w tradycyjnych ziemniaczanych wykopkach. Maż pani Marii już czekał na polu traktorem z maszyną do kopania. Gdy zaczęły sypać się ziemniaki, mali rolnicy na wyścigi zapełniali  wiaderka i wsypywali do worków. Po godzinie pracy nastąpiła przerwa na opowieści i łyk wody. Przewiezione ziemniaki zostały wysypane na placu koło stodoły i dzieci miały drugie zadanie – należało je „przebrać” czyli oddzielić małe, od dużych i zgniłych. Okazało się że nie jest to takie trudne - gospodyni wyjaśniła jak to należy robić.  Zbieranie ziemniaków okazało się niezłą frajdą słychać było śmiech i zadowolenie. Na zakończenie Panie z KGW z przewodniczącą Urszulą Orłowską  poczęstowały wszystkich chlebem z masłem i białym serem oraz przepyszną kawą zbożową z mlekiem. Już za miesiąc tradycyjne kiszenie kapusty!

 

   

Zapraszamy do fotogalerii.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją  Sławomira Lewczaka ze spotkania z Anatolem Farugą, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie.  

Zdjęcia i artykuł na stronie Gminy Bestwina: https://bestwina.pl/aktualnosci/promocja-ksiazki-anatola-farugi-i-wieczor-przy-piosence

     

 Autor zdjęć: Sławomir Lewczak

https://bestwina.pl/aktualnosci/promocja-ksiazki-anatola-farugi-i-wieczor-przy-piosence