Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

A+ A A-
  • Odsłony: 11

Dyplom

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie  została wyróżniona w XX edycji konkursu "Biblioteka Roku 2019/2020" za szeroką działalność propagującą regionalizm oraz wysokie wskaźniki czytelnicze. Dziękujemy.

  • Odsłony: 105

Z prasy

Zachęcamy do przeczytania obszernego artykułu o naszym konkursie w "Gościu Niedzielnym" nr 20 z 17 maja 2020r.

 

 

  • Odsłony: 119

8 maja Dzień Bibliotekarza

W przededniu Dnia Bibliotekarza otrzymaliśmy z Biblioteki Śląskiej, wyniki podsumowujące pracę bibliotek naszego regionu.

Miło nam poinformować, że znów- nieprzerwanie od 14 lat - uplasowaliśmy się na I miejscu wśród bibliotek powiatu bielskiego (ranking wojewódzki nie jest prowadzony).

Kłaniamy się wszystkim Naszym Czytelnikom - dzięki Wam wszystkim, którzy tak licznie korzystacie z naszych usług, po raz kolejny Bestwina górą!

 

  • Odsłony: 106

Już w poniedziałek...

Od dnia  4 .05. 2020 r. z biblioteki publiczne w Gminie Bestwina znów otwierają się dla Czytelników!

 

Zapraszamy w godzinach:

poniedziałek, wtorek- 8.00 – 14.00

środa, czwartek, piątek – 11.30-18.00

 

Czynne będą tylko zwroty i wypożyczenia, także usługi ksero.

Czytelnie nadal pozostają zamknięte.

Prosimy stosować się do wyznaczonych reguł bezpieczeństwa w czasie pandemii!

Szczegółowe informacje w każdej  bibliotece.

Równocześnie informujemy, że w czasie kiedy biblioteki były niedostępne dla Czytelników, bibliotekarze ciągle sumiennie pracowali.

W zakresie pracy z książką, zdołaliśmy przeprowadzić na filiach skontra książek (obowiązkowy kontrolny spis książek „z natury”), tak więc prawie 60 tysięcy książek zostało zweryfikowanych, a uniknęliśmy w ten sposób obowiązkowego zamknięcia placówek dla użytkowników.

Opracowaliśmy i skatalogowaliśmy ponad tysiąc pozycji powiększając nasze księgozbiory.

W zakresie pracy z czytelnikiem udało nam się ukończyć XVIII Ogólnopolski Konkurs Poezji „O Palmę”. Jury wydało werdykt, a Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody wraz z wydrukowanym tomikiem nagrodzonych wierszy (nagrody wysłaliśmy „pocztą). Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

Dzięki temu, że jesteśmy udziałowcami w Śląskim Konsorcjum i mamy wykupiony dostęp do zdalnej wypożyczalni IBUK LIBRA, mogliśmy obdarować Naszych Czytelników (i nie tylko) darmowymi kodami dostępu. Z tej możliwości skorzystało prawie 150 osób, które zdalnie wypożyczyło ok. 500 książek. Zachęcamy do dalszego korzystania z tej formy, nadal można przysyłać mejle z prośbą o kod dostępu (proszę tyko podać dane do weryfikacji osoby).

Wszystkie monity dotyczące przekroczenia terminu zwrotu książek zostają anulowane (nie będą naliczane kary).

Zapraszamy i czekamy!

Facebook Widget Slider

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 21 Wczoraj 20 W tym tygodniu 109 W tym miesiącu 368 Wszystkich 234272

Wydarzyło się:

 

Lipiec-

2010-07-05   

Powrót dzwonu

W dniu 5 lipca powrócił do swej Ojczyzny dzwon z 1504 roku zarekwirowany przez hitlerowców w 1941 roku. Dzwon odnalazł swe dawne miejsce na wieży bestwińskiego kościoła.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech