Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-
  • Odsłony: 333

Poznaliśmy Laureatów

Uwaga Uczestnicy XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej "O Palmę"

 

Wyniki i Laureaci TUTAJ>>>>>

 

 


XVI Konkurs Poezji Religijnej „O Palmę”

Według popularnego podania, nazwa miejscowości „Bestwina” wywodzi się od licznych krzewów bzu porastającego tutejsze okolice. Bez roztacza wokół siebie intensywny zapach i nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że podobnie „promieniują” dookoła wiersze nadesłane na szesnastą już edycję prestiżowego konkursu w Gminnej Bibliotece Publicznej. W roku 2018 do naszej książnicy przyszło ok. 450 utworów, co jest wymownym wyznacznikiem skali zainteresowania imprezą. Wójt Artur Beniowski i Rada Gminy Bestwina wraz z przewodniczącym Jerzym Stanclikiem a także starosta bielski Andrzej Płonka doceniają zaangażowanie biblioteki, przejawia się to m.in. w materialnym wsparciu konkursu oraz dofinansowaniu tomiku gromadzącego nagrodzone prace.
Pokonkursowa gala połączona z rozdaniem nagród odbywa się zawsze we wtorek wielkanocny, podobnie było i tym razem. Na widowni zasiedli wspomniani przedstawiciele władz gminy Bestwina a także reprezentanci jednostek samorządowych, kół i stowarzyszeń. Nie zabrakło jurorów dbających o wysoki poziom poetyckich zmagań. „Burzę mózgów” stoczyli redaktor „Gościa Niedzielnego” Alina Świeży – Sobel, redaktor naczelny „Mojego Powiatu” Alina Macher, poeta i satyryk Juliusz Wątroba oraz dyrektor radia „Anioł Beskidów” i rzecznik prasowy Kurii Bielsko – Żywieckiej ks. Jacek M. Pędziwiatr. Całość koordynowała dyrektor GBP, Teresa Lewczak.
Oprawa graficzna tomiku wierszy jest zasługą fotografa Darka Czernka, który wykonał zdjęcia malowideł odkrytych w bestwińskim kościele. Słowo wstępne napisał niżej podpisany redaktor „Magazynu Gminnego”. Z kolei w części artystycznej poetyckiego spotkania wystąpiła Krystyna Pryszczyk, aktorka scen polskich i zagranicznych, mająca na koncie role m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, na Scenie Polskiej w czeskim Cieszynie, we Frankfurcie, w Elblągu itd. Pani Krystyna oprócz zaprezentowania profesjonalnego programu słowno – muzycznego zgodziła się czytać utwory laureatów. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii uraczono się wykonanym specjalnie z okazji konkursu, tradycyjnym tortem.

tekst i fot. Sławomir Lewczak/ Magazyn Gminny

 

 

 

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 19 Wczoraj 83 W tym tygodniu 242 W tym miesiącu 1887 Wszystkich 184361

Wydarzyło się:

 

Czerwiec-

1971-06-26     Zginęli przy pożarze w Rafinerii Nafty w Cz-Dz
Przy gaszeniu pożaru w Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dz. zginęli nasi Rodacy: Józef Szlosarczyk, Wilhelm Budniok, Karol Bigos, Stanisław Krysta, Władysław Jonkisz, Niemczyk Władysław, Roman Kozik.


 
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech