Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-
  • Odsłony: 13

Kto czyta w Bestwinie?

Wzorem kampanii ogólnopolskiej "Cała Polska czyta dzieciom", rozpoczęliśmy akcję "Cała Bestwina czyta dzieciom"

Chcemy uświadomić dorosłym  jak bardzo ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat.  Książka  uczy, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wspomaga rozwój itd. Korzyści są wręcz niepoliczalne.

Dzisiaj naszą Lektorką była wieloletnia nauczycielka geografii Pani Krystyna Wróbel, która przeczytała dzieciom bajkę o przygodach Bolka i Lolka w Australii.

Dzięki Niej dzieci dowiedziały się kim są Aborygeni i jakie zwierzęta żyją na tym kontynencie. Zainteresowanie było bardzo duże.

Dziękujemy Pani Krystynie oraz dziękujemy Paniom i dzieciom z bestwińskiego Przedszkola!

 

 

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 5 Wczoraj 17 W tym tygodniu 22 W tym miesiącu 352 Wszystkich 204040

Wydarzyło się:

 

Czerwiec-


1971-06-26     Zginęli przy pożarze w Rafinerii Nafty w Cz-Dz
Przy gaszeniu pożaru w Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dz. zginęli nasi Rodacy: Józef Szlosarczyk, Wilhelm Budniok, Karol Bigos, Stanisław Krysta, Władysław Jonkisz, Niemczyk Władysław, Roman Kozik.

2017-06-12
Zmarł dr Franciszek Maga, lekarz, społecznik, inicjator wielu inwestycji w Bestwinie. Autor książki "Bestwina i moja droga".

 


 

 


RODO

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) zaktualizowaliśmy zapisy naszego Regulaminu korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Pełny tekst Regulaminu do wglądu w Bibliotece Głównej w Bestwinie oraz filiach w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech