Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-
  • Odsłony: 40

Mikołajki 2019

Integracyjne Mikołajki

O jakże w tym roku natrudził się Św. Mikołaj aby wzorem lat poprzednich, spotkać się w bibliotece z  naszą zaprzyjaźnioną młodzieżą ze Środowiskowego Domu Samopomocy CENTRUM. Próbował już od tygodnia wejść z prezentami ale nie zmieścił się z pękatym workiem w wejściu do biblioteki, bo przeszkadzały mu rozstawione rusztowania. Próbował tradycyjnie przez komin, ale to również okazało się nie do przejścia a jeszcze ubrudził płaszcz zaprawą murarską.

W końcu posłał Pana Szymona Teluka, aby ten przeprowadził warsztaty artystyczne i nauczył jak się rysuje zwykłe przedmioty, osoby, zwierzęta ale też np. Mikołaja. Nie zabrakło również karykatur uczestników spotkania.

Najważniejsze, że znów się wszyscy spotkaliśmy, były prezenty i wspaniała atmosfera.

Dziękujemy i życzymy Wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 1 Wczoraj 48 W tym tygodniu 49 W tym miesiącu 922 Wszystkich 210908

Wydarzyło się:

 

Styczeń-

 

Bubak Józef ur.22.01.1934 w Bestwinie- zmarł 9.03.1999 w Krakowie, polonista, językoznawca onomasta. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca uniwersytetów w Salzburgu i Budapeszcie, badał nazwy topograficzne, osobowe z perspektywy historycznej, specjalista i badacz gwary podhalańskiej i spiskiej.

Ważniejsze prace: Proces kształtowania się polskiego nazwiska mieszczańskiego i chłopskiego (1986), Słownik nazw osobowych i elementów identyfikacyjnych Sądecczyzny XV-XVII w. (1991) oraz największy opublikowany zbiór imion używanych w Polsce dawniej i współcześnie: Księga naszych imion (1993

 


 

 


RODO

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) zaktualizowaliśmy zapisy naszego Regulaminu korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Pełny tekst Regulaminu do wglądu w Bibliotece Głównej w Bestwinie oraz filiach w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech