Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-

  • Odsłony: 2080

26 sierpnia 2016 ogłosiliśmy uroczyście wyniki w III Grze Wiejskiej.

Zadania w Grze wykonało poprawnie 14 uczestników, wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, a więc Jury zdecydowało o przyznaniu nagród w drodze losowania. Czynności tej dokonała 4-letnia Maja, której rączka okazała się szczęśliwa dla:

-Julii Sołtysik- nagroda to kamerka sportowa

-Bernadety Kozyra- nagroda to cyfrowy aparat fotograficzny

-Kacpra Caputa- nagroda to tablet

Wszyscy pozostali uczestnicy rozlosowali nagrody pocieszenia: sprzęt sportowy i akcesoria komputerowe.

W konkursie na najśmieszniejszy strój na "wiejskie wesele" wygrała Bernadeta Kozyra, która wygrała bon na zakup książek w Księgarni na Lesisku.

Podczas tej uroczystości gościliśmy w naszej bibliotece specjalnych Gości: Panią Skarbnik Anitę Kubik, Panią Prezes Banku Spółdzielczego Agatę Dąbrowską, Panią Prezes TMZB Dorotę Surowiak , Pana Przewodniczącego RG Jerzego Stanclika oraz uczestników Gry (niektórzy przyszli z prezentami jak na wesele...)

Dziękujemy wszystkim Sponsorom:

  • Bankowi Spółdzielczemu Czechowice-Dziedzice-Bestwina
  • Panu Radcy Prawnemu Mariuszowi Boruchowi
  • Panu Rolandowi Nowickiemu Księgarnia na Lesisku
  • Panu Krzysztofowi Nowakowi IT Sys

i wielu anonimowym Darczyńcom, którzy nam pomogli. Dziękujemy redakcji "Magazynu Gminnego" za patronat medialny.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli się z nami bawić, a przy okazji poznawać historię Gminy Bestwina, szczególnie tym spoza naszej Gminy...

 

 

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 13 Wczoraj 42 W tym tygodniu 55 W tym miesiącu 621 Wszystkich 201548

Wydarzyło się:

 

Marzec-


3.03.2012 roku zmarła Anna Gac.
Ur. 17.08.1915 roku w Bestwince. Skończyła Seminarium Nauczycielskie, pół roku uczyła w Rabce, 2 lata pracowała w sklepie Kółka Rolniczego w Komorowicach, prowadziła bibliotekę w Bestwinie. W czasie II wojny pracowała jako służąca oraz w fabryce tektury w Czechowicach. Po wojnie dostała przydział na nauczyciela w Bestwinie. W latach 1958 - 1960 ukończyła Studium Nauczycielskie z filologii polskiej w Raciborzu. Uczyła języka polskiego, historii, ale największym umiłowaniem był dla Niej śpiew, zwłaszcza chóralny. Prowadziła chór w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Żeńskiej, a także chór szkolny oraz chór świetlicy powszechnej i Żywego Różańca. Była Honorowym Członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej.


 


 

 


RODO

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) zaktualizowaliśmy zapisy naszego Regulaminu korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Pełny tekst Regulaminu do wglądu w Bibliotece Głównej w Bestwinie oraz filiach w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech