Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Biblioteka w Bestwinie, ul. Szkolna 8, tel. 32 214-14-09, email: gbpbestwina@poczta.onet.pl, czynne: pn-wt.: 07.30-15.00, śr-pt.:11.00- 19.00

 książki, multimedia, czasopisma

A+ A A-

  • Odsłony: 2000

26 sierpnia 2016 ogłosiliśmy uroczyście wyniki w III Grze Wiejskiej.

Zadania w Grze wykonało poprawnie 14 uczestników, wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, a więc Jury zdecydowało o przyznaniu nagród w drodze losowania. Czynności tej dokonała 4-letnia Maja, której rączka okazała się szczęśliwa dla:

-Julii Sołtysik- nagroda to kamerka sportowa

-Bernadety Kozyra- nagroda to cyfrowy aparat fotograficzny

-Kacpra Caputa- nagroda to tablet

Wszyscy pozostali uczestnicy rozlosowali nagrody pocieszenia: sprzęt sportowy i akcesoria komputerowe.

W konkursie na najśmieszniejszy strój na "wiejskie wesele" wygrała Bernadeta Kozyra, która wygrała bon na zakup książek w Księgarni na Lesisku.

Podczas tej uroczystości gościliśmy w naszej bibliotece specjalnych Gości: Panią Skarbnik Anitę Kubik, Panią Prezes Banku Spółdzielczego Agatę Dąbrowską, Panią Prezes TMZB Dorotę Surowiak , Pana Przewodniczącego RG Jerzego Stanclika oraz uczestników Gry (niektórzy przyszli z prezentami jak na wesele...)

Dziękujemy wszystkim Sponsorom:

  • Bankowi Spółdzielczemu Czechowice-Dziedzice-Bestwina
  • Panu Radcy Prawnemu Mariuszowi Boruchowi
  • Panu Rolandowi Nowickiemu Księgarnia na Lesisku
  • Panu Krzysztofowi Nowakowi IT Sys

i wielu anonimowym Darczyńcom, którzy nam pomogli. Dziękujemy redakcji "Magazynu Gminnego" za patronat medialny.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli się z nami bawić, a przy okazji poznawać historię Gminy Bestwina, szczególnie tym spoza naszej Gminy...

 

 

Programy:

Odwiedziny

Odwiedziło nas: Dziś 5 Wczoraj 76 W tym tygodniu 349 W tym miesiącu 1189 Wszystkich 198594

Wydarzyło się:

 

Styczeń-

Bubak Józef ur.22.01.1934 w Bestwinie- zmarł 9.03.1999 w Krakowie, polonista, językoznawca onomasta. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca uniwersytetów w Salzburgu i Budapeszcie, badał nazwy topograficzne, osobowe z perspektywy historycznej, specjalista i badacz gwary podhalańskiej i spiskiej.

Ważniejsze prace: Proces kształtowania się polskiego nazwiska mieszczańskiego i chłopskiego (1986), Słownik nazw osobowych i elementów identyfikacyjnych Sądecczyzny XV-XVII w. (1991) oraz największy opublikowany zbiór imion używanych w Polsce dawniej i współcześnie: Księga naszych imion (1993). 

 


RODO

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) zaktualizowaliśmy zapisy naszego Regulaminu korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Pełny tekst Regulaminu do wglądu w Bibliotece Głównej w Bestwinie oraz filiach w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech