Dyskusyjne Kluby Książki - Porozmawiajmy o książkach!

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach.

We wszystkich bibliotekach w naszej gminie działają Dyskusyjne Kluby Książki. Raz w miesiącu czytelnicy spotykają się, aby porozmawiać o przeczytanych książkach. Jednak nie tyko tych wybranych przez moderatorów, ale także o wszystkich pozycjach wypożyczanych z Biblioteki w ciągu miesiąca.

Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest u nas mile widziany. Dyskutując o książkach można się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do rozmowy o literaturze i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także zaprezentowania nowych autorów i książek. Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także wykłady oraz warsztaty.

W grudniu członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki im. Natalii Rolleczek w Bestwinie, wytypowało najlepszą książkę przeczytaną w ramach spotkań klubowych. Największą ilość punktów otrzymała pozycja  „Kredziarz” C.J.Tudor, jest to thriller w którym teraźniejszość doskonale współgra z reminiscencją, każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żaden z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu, a zwroty akcji zaskoczą nawet najbardziej doświadczonego czytelnika.

Lista pozostałych książek przeczytanych i omówionych w naszym klubie w ciągu 2021 roku

  1. „Kredziarz” C.J.Tudor,
  2. „Czas ognistych kwiatów” Sarach Lark
  3. „Terapeutka” B.A. Paris
  4. „Dwa światła” Maria Paszyńska
  5. „Cacko” Krystyna Sienkiewicz
  6. „Anegdoty z czterech stron świata” Wojciech Wiercioch
  7. „Drobne grzeszki” Izabela Pietrzyk
  8. „Atlas chmur” Dawid Mitchell
  9. „Audrey w domu” Luca Dotti

 

Zapraszamy raz w miesiącu na spotkania z literaturą przy filiżance pachnącej kawy, lub aromatycznej herbaty.